BOTOX

BOTOX

Zamanla ciltte oluşmuş olan yumuşamalar ve sarkmalar için yapılan bu uygulama, ciltteki gözle görülen sarkıklıkları ya da yaşlanma görüntülerini minimuma indirmektedir. Deride oluşan her yaşlılık görüntüsü, ameliyatlar ile giderilememektedir. Bu yüzden yapılan ameliyatlardan ziyade, süreci çok daha hızlı ve güvenli şekilde insanları hayatlarından aksatmadan çözümler üretilmektedir. Kişinin günlük hayatını aksatmadan ve fazla risk taşımadan tedavi amaçlanıyor. Botox ile ilgili çok fazla soru var. İsterseniz gelin hepsine detaylı olarak cevaplar bulalım.

Botoks nedir?

Kasları gevşetmek için kullanılan bir ilaç olarak düşünebilirsiniz. Lakin kozmetik alanındaki kullanımları da oldukça profesyonel şekilde ilerliyor son yıllarda.

Botoksa erken yaşta başlamak sakıncalı mıdır?

Özellikle hareketlerin oluşturduğu minik çizgileri engellemek için uygulanan bu yöntem, erken yaşta başlanırsa bir sorun teşkil etmeyecektir. Kaslar ne kadar erken yumuşar ise o kadar az kırışıklık oluşmuş olacaktır.

Botox ile şaşkın bakar mıyım?

Bu biraz da yaptıracağınız botox çalışmasının içeriği ile ilgilidir. Bu yüzden tamamen seçeceğiniz çalışmaya ve paketlere göre değişmektedir.

Ağrılı Bir uygulama mıdır?

Botoks ile ilgili olarak ağrıyı şöyle düşünelim. İğne ile yapılan bir yöntem olduğu için ağrı hissi minimal de olsa olabilir. Ama bu da kişinin cilt tipi ile ilgilidir. Genelde lokal anestezik krem uygulandığı için seçimleri de ona göre ön plana çıkarmış oluyoruz.